Зібравши команду однодумців, ми зареєстрували ЗМІ «Громадське Слідство» і впроваджуємо інститут «громадського слідчого».
Цей новий термін, в нашому розумінні, означає журналістів, що займаються розслідуванням діяльності посадових осіб, державних органів і установ, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Громадянське суспільство постійно стикається з пасивністю правоохоронців у розслідуванні кримінальних діянь посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, наприклад, коли внаслідок таких діянь громади втрачають свою комунальну власність та бюджетні кошти. Незважаючи на те, що в результаті журналістських розслідувань були розкриті численні факти зловживання владою, за більшістю оприлюднених фактів про скоєні злочини так і не були зареєстровано кримінальні провадження. Найбільш частим виправданням правоохоронців стає або недолік слідчих, або їх недостатня компетентність, або завантаженість роботою.
Ми аналізуємо тільки теми і ситуації, в яких відстежується фактаж кримінального або адміністративного правопорушення, наприклад, коли відбувається зловживання службовим становищем або один з учасників діяння – чиновник.
В першу чергу, аналізуються дії державних органів, органів місцевого самоврядування, чиновників, депутатів усіх рівнів, організацій та установ, які своїми діями або бездіяльністю завдали шкоди громаді або громадянину.
Ми відійшли від деяких журналістських стандартів – ми не плануємо брати інтерв’ю осіб, в чиїх діях явно вбачається склад злочину. Про що брати інтерв’ю? Про мотиви скоєних правопорушень? Нехай в них беруть “інтерв’ю” правоохоронці.