Матеріали в роботі

На цій сторінці Ви можете знайти матеріали, над якими працює редакція “Громадське слідство”

1. Режимність об’єктів. Чому в Одесі це поширюється на будівлі органів місцевої влади?

2.Чому Одеса брудна?

Основні тези: в Одесі на догоду “потрібним людям” зруйновано систему контролю за станом благоустрою. Все розпочалось, коли замість інспекції з благоустрою з’явився департамент муніципальної безпеки, а потім залишки інспекції перевели під контроль Департаменту міського господарства. Таким чином, в одному департаменті зосередились контролери і ті, кого вони повинні контролювати. Наслідок руйнування системи контролю за станом благоустрою: безконтрольна забудова зелених зон, відсутність контролю за санітарним станом вулиць та доріг тощо.

Подальше розслідування: проаналізувати на офіційному сайті нормативні акти та новини від департаменту, перевірити на місці наявність залишків інспекції з благоустрою в департаменті, перевірити через офіційний сайт роботу адмінкомісії за цим напрямком та звірити з судовим реєстр, вивчити судові справи по кримінальним провадженням з приводу падіння дерев.

3. Навіщо Одесі неефективні комунальні установи?

Основні тези: в умовах дефіциту бюджету через пандемію, в Одесі продовжують фінансувати з бюджету комунальні установи, доцільність в функціонуванні яких відсутня, не передбачена законодавством. Серед таких – КУ “Грантовий офіс “Одеса 5Т”, який дотепер не в змозі видалити граматичні помилки з 1-ї сторінки свого сайту (і після цього вважають, що хтось може дати їм гранти чи інвестиції”). Ще приклад – комунальні установи при управліннях реклами та торгівлі, які займаються нічим іншим, як кошмарять малий бізнес. Їх існування не передбачено законодавством. Одеська міська рада та її виконавчі органи приховують реальний стан, оскільки на офіційному сайті дотепер відсутній повний перелік усіх ось таких комунальних установ.

Подальше розслідування: виявити інші подібні комунальні установи через вивчення положень про департаменти, управління. Вивчити їх діяльність – прозора чи непрозора.

Неетична поведінка виборних посадовців: які існують правові механізми впливу

Основні тези: Одеський міський голова неодноразово, публічно дозволяв собі висловлювання негативного характеру відносно депутатів, інших посадовців, журналістів, активної громадськості. Особливо жорстко він висловлювався відносно жінок. Але жодного реагування на це не було. Подібні висловлювання дозволяють собі й інші представники політичної сили Труханова.

Подальше розслідування: доповнити найбільш кричущими випадками, кримінальними провадженнями за напади на журналістів, коментарі психолога і юриста. Доповнити це інформацією про партії, які вирішили співпрацювати з Трухановим у новій каденції.