В далекому 2003 році Одеська міська рада своїм рішенням №1109-XXIV від 26.03.2003 передала ТОВ «Фірма Магелан» в довгострокову оренду на 50 років земельну ділянку площею 0,1200 га на Французькому бульварі, 85, для будівництва, експлуатації та обслуговування 2-хповерхового лікувального центру.

Тоді окремі ЗМІ писали, що на земельній ділянці компанія Каркашадзе будуватиме дачу для тодішнього генерального прокурора України Святослава Піскуна.

За іншою інформацією, до будівництва мав відношення колишній голова Рахункової палати Валентин Симоненко. Проте, після першого Майдану будівництво було припинено і про земельну ділянку забули до 2010 року

15.02.2010 Господарський суд Одеської області своїм рішенням у справі №17/10-10-554 визнав право власності на лікувальний центр за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 85/5, за Громадською організацією інвалідів «Народна воля», якій цей центр нібито продало ТОВ «Магелан.» (саме в такому написанні Магелан з точкою). При цьому, суд зобов’язав Одеську регіональну філію ДП «Центр Держаного земельного кадастру» зареєструвати за Громадською організацією інвалідів «Народна воля» право постійного користування на земельну ділянку площею 0,8814 га.

Одеський апеляційний господарський суд своєю постановою від 22.11.2012 у цій же справі залишив судове рішення першої інстанції в силі.  

Проте, ця постанова цінна не тим – в ній наводиться детальна схема продажу лікувального центру:

  • 25.08.2009 ТОВ «Фірма Магелан» (код ЄДРПОУ 32145971, керівник Тамбовцев О.В.), якому Одеська міська рада надала в оренду земельну ділянку для будівництва лікувального центру, з невідомих причин цей центр купляє у ТОВ «Одестрансбуд» (код ЄДРПОУ 34507542, керівник Кошелан В.Г.)
  • 20.11.2009 ТОВ «Магелан.» (код ЄДРПОУ 36611023, керівник Мельник В.І.) продає цей лікувальний центр Громадській організації інвалідів «Народна воля» (код ЄДРПОУ 35243303, керівник Курочка В.А.).

Суди ні першої, ні апеляційної інстанції не досліджували, яким чином права власності на лікувальний центр перейшли від ТОВ «Фірма Магелан» до ТОВ «Магелан.», а також яким чином земельна ділянка, надана Одеською міською радою в оренду ТОВ «Фірма Магелан» на 50 років, перейшла у постійне користування іншому суб’єкту господарювання.

Проте обидва судові рішення фактично підтвердили збільшення площі земельної ділянки під лікувальним центром з 0,1200 га до 0,8814 га.

Обидва суди жодним чином не зацікавив той факт, що своїми рішеннями вони фактично надали право користуватись державними землями тим суб’єктам господарювання, які на це не мали жодного права. Державними, оскільки завдяки судовим рішенням були захоплені землі Державного закладу «Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій ім. В.П. Чкалова» Міністерства охорони здоров’я України.

Одеська регіональна філія ДП «Центр Держаного земельного кадастру» намагалась уточнити рішення Господарського суду Одеської області від 15.02.2010, враховуючи, що земельна ділянка, якою користувалась Громадська організація інвалідів «Народна воля», на кадастровій карті перетиналась із земельною ділянкою Санаторію ім. В.П. Чкалова. Одночасно, ГО «Народна воля» намагалась зменшити розмір території санаторію на 0,7324 га на свою користь, проте в ході подальших судових розглядів ці намагання були припинені, оскільки громадська організація і санаторій користувались нібито різними земельними ділянками – земельним ділянками невідомим чином були присвоєні різні кадастрові номери. Проте, у суддів чомусь не виникло сумнівів у правомірності зміни користувачів з ТОВ «Фірма «Магелан» на ГО «Народна воля», а також у тому, що при зміні користувачів значно збільшився розмір земельної ділянки.

Але найбільш цікавим у цій схемі є те, що перший встановлений судом власник лікувального центру, ТОВ «Одестрансбуд», є особою, пов’язаною з кінцевим власником – Громадською організацією інвалідів «Народна воля», оскільки керівником ГО та фірми-засновника «Одестрансбуд» (мається на увазі «Стенфорд-інвест», код ЄДРПОУ 30699605) – є одна й та ж особа.

Отже, продаж лікувального центру був фіктивним та мав на меті єдине – захопити земельну ділянку, що належить санаторію, використовуючи неправосудні судові рішення. 

А всі ці неправосудні рішення стали можливими завдяки тому, що згідно зі ЗМІ, керівник Громадської організації інвалідів «Народна воля» і водночас фірми-засновника «Одестрансбуд» («Стенфорд-інвест»)  є бізнес-партнером вже колишнього голови Господарського суду Одеської області.

З 2013 року, після отримання Громадською організацією інвалідів «Народна воля» права на один з корпусів Санаторію ім. Чкалова для утворення оздоровчого комплексу, цей корпус було зруйновано, а на його місці та на захопленій ділянці проводиться самовільне будівництво 18-типоверхового житлового комплексу «Грінвуд».

Продаж апартаментів здійснює однойменна компанія – ТОВ «Грінвуд ЛТД».

Державна архітектурно-будівельна інспекція, за поданням УСБУ в Одеській області, намагалась в 2015 році притягнути ТОВ «Грінвуд ЛТД» до відповідальності за самовільне будівництво, але приписи були скасовані в судовому порядку, оскільки на перевірку не було видано дозвіл Кабінету Міністрів України.

Вказане будівництво вже стає черговим довгобудом, оскільки вже двічі називались строки здавання в експлуатацію, але будівля дотепер не добудована. Спочатку її планували здати в експлуатацію в 2-му кварталі 2015 року, потім – в червні 2016 року. 

Але дотепер в Реєстрі дозвільних документів Держархбудінспекції України декларації про готовність об’єкта на ТОВ «Грінвуд ЛТД» відсутні.

Вже 3-й рік через соціальні мережі та дошки оголошень відбувається продаж апартаментів в жилому комплексі «Грінвуд», але сайт компанії http://green-wood.com.ua/ вже відключено, залишився лише рекламний ролик на YouTube-каналі https://www.youtube.com/watch?v=VRqVBiSNxMM

Слід звернути особливу уваги, що ТОВ «Магелан.», яке нібито продавало лікувальний центр, та ТОВ «Грінвуд ЛТД», яке зараз розпродає нерухомість в недобудованому домі на санаторних землях, мають одних і тих же засновників – з Белізу, який є офшорною зоною, а саме:

  • компанія «Лемент Інвестмент ЛТД», адреса засновника: м. Беліз, 4792 Коні Драйв, Уізфілд Тауер, Беліз;
  • компанія «Осілайн Інвестмент С.А.», адреса засновника: м. Беліз, 4792 Коні Драйв, Уізфілд Тауер, Беліз.

При цьому, існуючі відомості стосовно реального забудовника є суперечливими – чи то ПП «СРК Будмарин», чи то ТОВ «Ремстрой-Україна», чи то ТОВ «Прогрес А-2».

План будівництва “Грінвуда”

Проте відомо, що всі ці підприємства фігурують в розслідуванні податкових органів відносно проведення безтоварних операцій саме при будівництві за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 85/5. 

Отже не є виключеним, що усі безтоварні операції при будівництві та продажу нерухомості необхідні для виведення готівкових коштів до офшорних белізських засновників та реальних бенефіціаріїв, тобто  гроші інвесторів, вже були перераховані в якийсь з цих офшорів.

Основною причиною того, що об’єкт не вводиться в експлуатацію, є наявність зсувних процесів на схилі, де будується ЖК «Гринвуд». Перший зсув відбувся в липні 2014 року, другий – навесні 2015, а в 2016 році поряд з новобудовою, в Аркадії, відбулось декілька зсувів, усі антропогенного характеру – через самовільну неконтрольовану забудову. Причинами зсуву безпосередньо біля забудови «Грінвуд» стала деформація дренажної штольні.

25.06.2015 виконавчий комітет Одеської міської ради приймає рішення № 216, яким призначає управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя замовником з проведення робіт з укріплення схилів в районі Французького бульвару, 85/5, із залученням коштів ТОВ «Грінвуд ЛТД». 

Проте невідомо, скільки реально було залучено коштів недобросовісного забудовника на поновлення стійкості приморських схилів. При цьому, ТОВ «Грінвуд ЛТД» не сплатило до бюджету жодної копійки в якості пайової участі в розбудові міської інфраструктури.


За лаштунками цього розслідування лишилось те, чиї саме руки відводять очі і одеській мерії, і правоохоронцям, і ДАБІ та й усім іншим державним органам від цього незаконного будівництва. Отже, далі буде…